Kurumsal Programlar

Programın İsmi: Kendinden Gelen Mutluluk

Programın Süresi: 5 Modül, her modül 1 saat. 

 
Modüller:
 
1- Mutluluk Ne Demektir?
Bu saat içerisinde, programın temelini oluşturacak tatmin, beklenti, ideal gibi kavramlar üzerinde konuşulacak. Mutluluğa ulaşmak isteyen kişi, ilk önce bu kavramları kendi içinde doğru tanımlayabilirse, o zaman aradığı mutluluğa ulaşabilmek için, kendi yol haritasını bu kavramlar paralelinde çizebilir.

 

2- İçsel Mutluluk
Kişi, içsel olarak hayatında yaptığı tercihleri, neye göre hangi karar mekanizmasıyla seçtiğini algılayabilirse, o zaman içsel mutluluğa hangi tercihlerini değiştirerek veya hangi tercihlerine daha çok sahip çıkarak ulaşabileceğini anlayabilir.

 

3- Dışsal Mutluluk
İçsel mutluluğu yakalayabilen kişi, dış şartlara uyumlanarak, kendinin en iyi versiyonunu ortaya koyarak, mevcut dış şartlarda kendisi için en faydalı kararları alabilir.

 

4- Dengede Kalabilmek
İçsel ve dışsal şartlar arasında belli bir denge yakalayabilen kişi, hayatının dizginlerini kendi eline alarak, kendi duygu ve düşüncelerini yönetebilmeye başlar.

 

5- Kendine Güven, Kendine Değer
Bütün bu süreçleri sürdürülebilir kılmak için, kişinin kendine güvenip, kendine değer vermesi ve bunların sonucunda da kendisiyle olan ilişkisini geliştirmesi gerekir. Kendisiyle ilişkisi gelişen kişi, her şartta kendine güvenerek bu yolu yürürken, aldığı kararların arkasında durarak, sürdürülebilir tatmin ve onun getireceği sürdürülebilir mutluluğu yakalayabilir.

KEYNOTE SPEAKER

Konuşma Başlıkları : 

– Mutsuzluk İşten Değil
– Kendinden Gelen Mutluluk
– Gülümse Hayat Devam Ediyor
– Belirsizlik Dönemlerinde Bireysel ve Kurumsal Kabiliyetleri Koruyabilmek
– Kendini Bilmek
– Sürdürülebilir Motivasyon
– Akılla Bir Konuşmam Oldu 

Referanslar

Birlikte çalışmak ve daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.