Dr. İzzet Memi

Hakkında

Asıl mesleğini ‘’insan olmaya çalışmak’’ olarak nitelendiren Dr. İzzet Memi, bu yolculukta yan dal olarak konuşmacı, eğitmen, oyuncu ve yazarlıkla hayatına devam etmektedir.
Kurucusu olduğu Kendine Değer firması çatısı altında felsefe, nörobilim, mitoloji ve kadim bilgelikleri kendine temel alarak mutluluk, akıl, irade, duygu yönetimi, iletişim, takım olmak, mental dayanıklılık ve motivasyon gibi konu başlıklarında hem bireysel hem de kurumsal alanda konuşmalar yapıp, eğitimler vermektedir. 
Katıldığı televizyon programlarının yanı sıra, 2017 Kasım ayında Umut temalı Tedx İstanbul organizasyonunda konuşma yapmıştır. 
 
Ayrıca, yine bu konuların işlendiği  2015 yılında çıkan Açık Ruh Ameliyatı adlı kitabının yanında tek kişilik oyunu ‘’Karşı Yaka Işıkları’nı 4 sezon boyunca sahnelemiştir. 
 
2019 yılının başında Belçika’da aldığı 9 günlük eğitim ile Avrupa’nın en köklü eğitim firmalarından Krauthammer firmasının resmi eğitmeni olan ve 2021 yılında da koçluk eğitimini tamamlayan Dr.İzzet Memi, halen aktif olarak bireysel ve kurumsal alanda konuşma yapmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir.